XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 

 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia:

          –       dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30

          –       młodzież i dorosłych codziennie  o  godz.   8:15    i    17:15

          –       w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. Różaniec w tym dniu ofiarujemy w intencji pracowników Służby Zdrowia.

 

 1. We wtorek rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Boga za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.

 

 1. W środę przypada św. Jana Kantego, kapłana, a w piątek wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II – papieża, teologa, filozofa i pielgrzyma.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY   i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy chcieli wesprzeć tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich oraz duchownych pracujących na misjach.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Dawida –  odbędzie się w przyszłą niedzielę według następującego planu:

–       klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1 po Mszy św. o godz. 13:00

          –         klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej.

          Natomiast plan spotkań pozostałych klas VIII podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Przypominamy, że w każdy piątek po rannej Mszy św. rozpoczyna się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy to wszystko wypowiedzieć przed Bogiem w osobistym spotkaniu. A w najbliższy piątek wieczorem po Mszy św. adoracja Wspólnoty „Sychar”.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca –  wypominki składamy do skarbony przy stoliku z prasą. Karki są wyłożone w kruchtach na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj są wyłożone kartki na niedziele, a w poniedziałek będą wyłożone na dni powszednie.

 

 1. Natomiast dzisiaj nie będzie Różańca w kościele, a wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych na cmentarzu o godz. 17:00.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Wiesława Sielużycka-Molis

          †      Jan Słomiany

          †      Marian Jarzyński

          †      Stanisław Bodych

          †      Waldemar Nowomiejski

          †      Ryszard Dobrzański

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo