XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski – zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła, a w sobotę będziemy wspominać rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać szczególnie dzisiaj składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

1. W czwartek w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli skierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz otoczmy ich naszymi modlitwami – w czasie Różańca będziemy modlić się w ich intencji.

1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:

–   dzieci wyjątkowo w tym tygodniu tylko we wtorek i środę o godz. 16:30

–   młodzież i dorosłych codziennie  o  godz.   8:15    i    17:15

–   w niedziele o godz. 17:00.

1. W sobotę 16 października rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. i różańca będziemy modlić się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem

1. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:
  • w środę: Honorat Koźmiński, kapłan
  • w piątek: św. Teresa od Jezusa, odnowicielka zakonów karmelitańskich;
  • w sobotę: św. Jadwiga Śl.  jako wdowa została mniszką, patronką Śląska.

1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII – grupa Ks. Bartosza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św., Grupa biblijna zaprasza na spotkania w środy o godz. 16:30 w salce nad garażami.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na uregulowanie płatności za odtworzone uszaki w ołtarzu głównym w naszym kościele.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

†      Jadwiga Skwirzyńska

†      Leokadia Zabłocka

Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…