21. DZIEŃ PAPIESKI

10 października odbył się już po raz 21 Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Została  zorganizowana zbiórka do puszek na wsparcie programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczonego na kształcenie zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

W naszym kościele o godz. 17:00 odbyła prezentacja słowno-medialna nawiązująca do hasła przewodniego. Przestawione były postacie z kart Pisma Świętego, do których także były skierowane te słowa ”Nie lękaj się” – Hagar, Jonasz, Estera, Maryja, Józef, Piotr. Prowadzona była   przez ks. Bartosza i ks. Krzysztofa, włączyła się także wspólnota SYCHAR i OAZA. Rozważania zostały przygotowane przez stypendystkę Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.