XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

 

 1. Różaniec w naszym kościele odmawiamy:
 • dzieci codziennie od wtorku do czwartku o godz. 16:30
 • młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 8:15 i   17:15
 • w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św. w salce.

 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie:

          –   w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów i Sióstr klarysek;

         –   we wtorek wyjątkowej polskiej Świętej – Siostry Faustyny Kowalskiej;

          –   w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski – zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła. Natomiast przy wyjściu z kościoła, zgodnie z zachętą Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona kwesta na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendium dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.  Za dar serca   i wsparcie tego dzieła  serdecznie dziękujemy.

 

 1. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy VII z jednym z rodziców odbywać się będą w godzinach 16:00 – 17:30 w biurze parafialnym według następującego planu:

          –    wtorek:      klasa VII             ze Szkoły nr 2

          –    środa:        klasa VII             ze Szkoły Społecznej.

          Staramy się przychodzić alfabetycznie licząc po 5 minut na jednego kandydata.

 

 1. W naszej parafii działa i modli się Wspólnota Żywego Różańca – mamy piętnaście Róż żeńskich oraz dwie męskie. Ale starsze pokolenie powoli się wykrusza, dlatego potrzeba nowych kandydatów, którzy by zastąpili odchodzących. Prosimy szczególnie tych, którzy modlą się na różańcu, aby włączyli się w naszą Wspólnotę. Obowiązkiem członka tej wspólnoty jest odmawianie codziennie dziesiątki różańca i udział we Mszy św. w intencji członków Żywego Różańca w I niedzielę miesiąca o godz. 8:30 oraz udział w adoracji. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

 

 1. Książka z intencjami na rok 2022 będzie dostępna od przyszłej niedzieli.

 

 1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na uregulowanie płatności za odtworzone uszaki w ołtarzu głównym w naszym kościele.

 

 1. Pielgrzymkowa Grupa Rowerowa „50 plus” organizuje wyjazd na zakończenie sezonu na „Stawy Przemkowskie” i wieżę widokową. Trasa wynosi około 50 km. Zapraszamy tych wszystkich, którzy jeździli z nami w poprzednich latach, ale także i nowych odważnych. Spotkanie wyjeżdżających w środę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

          †     Roman Nocuń

          Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo