XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Od piątku przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu i całego Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i we wspólnotach rodzinnych.

1. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową od piątku:

–    dzieci: wtorek, środa i czwartek o godz. 16:30, ale od przyszłego tygodnia

–    młodzież i dorośli w dni powszednie o godz.  8:15  i   17:15

–    w niedziele o godz. 17:00.

1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:

–    piątek:  adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30  oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do praktykowania pierwszych piątków miesiąca;

–    sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Również w tym tygodniu przypada :

–     we wtorek:          św. Wacława, męczennika

–    w środę:               Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

–     w czwartek:        św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

–     w piątek:               św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła

–     w sobotę:             Świętych Aniołów Stróżów.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy przeżywają trudne chwile w swoim życiu z dala od Ojczyzny.

1. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy VII z jednym z rodziców odbywać się będą w godzinach 16:00 – 17:30 w biurze parafialnym według następującego planu:

–    wtorek:                klasa VII a          ze szkoły nr 1

–    środa:                  klasa VII b i c     ze szkoły nr 1

–    czwartek:            klasa VII d          ze szkoły nr 1

–    piątek:                 klasa VII e          ze szkoły nr 1.

–    sobota:                 klasa VII fg        ze szkoły nr 1

A pozostałe szkoły w następnym tygodniu – plan podamy w niedzielę.

Staramy się przychodzić alfabetycznie licząc po 5 minut na jednego kandydata.

1. Natomiast spotkania dla klas VIII przygotowujących się do bierzmowania – grupa Ks. Dawida –  odbędą się następującego planu:

–   klasy VIII a  b    ze szkoły nr 1 w sobotę po Mszy św. wieczornej

Natomiast pozostałe klasy będą miały spotkania w przyszłą niedzielę:

–   klasy VIII a  b        ze szkoły nr 2 i Społecznej   po Mszy św. o godz. 13:00

–   klasy VIII c  d        ze szkoły nr 1 o godz. 16:00

–   klasy VIII e  i  fg       ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej

1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 i bardzo prosimy rodziców, aby siadali w ławkach w nawie głównej razem ze swoimi dziećmi. Natomiast starszych prosimy, aby zajmowali miejsca w nawach bocznych, bądź też wybierali inną godzinę Mszy św.

1. Przypominamy, że w najbliższą sobotę zapraszamy członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Rokitna na odpust ku czci NMP Różańcowej. Wyjazd o godz. 7:00 rano z przystanku obok Domu Kultury, a koszt  wynosi 30 zł. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii – mamy duży  autobus i powinniśmy zabrać każdego chętnego.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†       Stanisław Kopciuch

†       Władysław Bryl

†       Gieni Sinkowska

†       Stanisława Kopeć

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…