XXV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dlatego zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli dla kogoś przeszkodą są pieniądze, to może wziąć gazetę za darmo i podobnie książki, które są tam wyłożone.

 

 1. We wtorek obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Natomiast w czwartek patronuje nam św. O. Pio z Pietrelciny,  prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach  i  bilokacją.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko na naszą pomoc.

 

 1. Zelatorów i Zelatorki Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w salce nad garażami w poniedziałek o godz. 16:30.

 

 1. Natomiast spotkanie członków Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Młodzież oazową zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19:00, natomiast Oazę Dzieci Bożych w sobotę o godz. 14:00 w salce nad garażami.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św. oraz składanie podziękowań i próśb, które przedstawiamy Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej.

 

 1. Natomiast 2 października zapraszamy członków Żywego Różańca do Rokitna na odpust ku czci NMP Różańcowej i Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa „Margaretka” pod hasłem: „WSZYSKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ”. Wyjazd o godz. 7:00 rano, a koszt  wynosi 30 zł.   Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Ty jesteś marką”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 1-3 października 2021r. Organizowane są one w ramach serii Akademia Dojrzewania i przeznaczone dla chłopców i dziewcząt od 15 roku życia.

         Celem rekolekcji jest odkrycie jak niesamowicie zostaliśmy przez Pana Boga stworzeni i obdarowani. Potrzeba,   abyśmy nasze bogactwo w sobie odnaleźli i pomnożyli na chwałę Bożą, dla dobra samego siebie i innych ludzi. Zachęcam młodzież do przeżycia tej przygody podczas weekendu, który będzie miał formę rekolekcyjno–warsztatową.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na KUL i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

          †      Lech Kalicki

         Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…