ODPUST W KOŚCIELE P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŚLIWNIKU

W niedzielę  19 września 2021 roku o godz. 9:30 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji odpustu w kościele filialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Śliwniku. Celebransem Eucharystii był ks. Krzysztof. Okolicznościowe kazanie wygłosił celebrans Eucharystii.

 Na zakończenie Eucharystii odbyła  się modlitwa Litanią Do Krwi Chrystusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  oraz  procesja wokół kościoła. Po Błogosławieństwie kończącym Eucharystię i odśpiewaniu Te Deum nastąpiło poświęcenie nowego krzyża przed świątynią.   Oprawę muzyczną zapewnił  organista Andrzej Bembenik.

Parafianie, aby uczcić  święto swojej świątyni  przygotowali słodki poczęstunek z kawą i herbatą oraz  posiłkiem dla wszystkich wiernych na terenie kościoła .   Podczas uroczystości czuło się wspaniałą świąteczną i radosną atmosferę.