XXIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia,   przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.  Dlatego w sobotę w czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej młodzieży, aby idąc przez życie i podejmując ważne decyzje czerpała wzór od tego niezwykłe patrona.

 

 1. We wtorek, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

 

 1. Natomiast w naszym kościele filialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Śliwniku przypada odpust, który jest przeniesiony na przyszłą niedzielę   na godz. 9:30. Naszych parafian oraz gości zapraszamy na tę uroczystość, która zakończy się słodkim poczęstunkiem i kawą przy kościele.

 

 1. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem.

 

 1. W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

 1. W sobotę młodzież z klasy I szkoły średniej przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele o godz. 9:30, dlatego intencje Mszy św., które miały być odprawione o godz. 9:00 zostaną odprawione o godzinę wcześniej, tj. w sobotę o godz. 8:00 rano. Serdecznie przepraszamy, ale godzina bierzmowania została ustalona przez Ks. Bpa dopiero w minionym tygodniu.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Przypominamy, że Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się w sobotę, tj.  25 września. Chętnych do wzięcia udziału w tym męskim spotkaniu prosimy  o zgłaszanie się w zakrystii, a koszt wyjazdu wynosi 30 zł.

 

 1. Natomiast przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie Szprotawa rozpocznie się 26 września br.  Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św. 

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.