XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

 

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższą środę, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Z okazji święta Narodzenia NMP w sobotę odpust w sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej.

          

 1. Wielu z nas w swoim życiu doświadczyło ogromnego cierpienia z powodu śmierci swoich bliskich. Czas żałoby nierzadko jest czasem próby wiary, wielu ludzi musi nauczyć się na nowo żyć w poczuciu pustki i samotności. Chcąc pomóc wszystkim ludziom doświadczonym śmiercią bliskich w naszej parafii chcemy założyć „Apostolstwo dobrej śmierci”. Wspólnota, którą zakładamy zajmie się modlitwą za zmarłych i pogrążonych w żałobie,     pomoże w psychologicznym przeżyciu czasu żałoby i pogłębi naszą wiedzę o zagadnieniach dotyczących rzeczy ostatecznych człowieka i wieczności. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o godz. 16:30 w salce nad garażami. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

 1. Grupa biblijna zaprasza na swoje I spotkanie w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy na to spotkanie.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. Młodzież oazową zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19:00, natomiast Oazę Dzieci Bożych w sobotę o godz. 14:00 w salce nad garażami.

 

 1. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły średniej – grupa Ks. Bartosza  –  w przyszłą niedzielę  po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Rozpoczynamy zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii św. od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zapraszamy rodziców z dziećmi klas III z wypełnionymi deklaracjami, które dzieci otrzymały w szkole według następującego porządku:
 • poniedziałek godz. 16:00 –  klasa 3A SP nr 1
 • środa godz. 16:00 –  klasa 3B SP nr 1
 • czwartek godz. 16:00 –  klasa 3C SP nr 1
 • piątek godz. 16:00 –  klasa 3D  SP nr 1
 • sobota godz. 14:00 –  klasa 3A  SP nr 2  oraz Szkoła Społeczna. 

Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 w kościele.

 

 1. Wspólnota „Sychar” zaprasza do składania intencji modlitewnych do skrzyneczki pod chórem. Te intencje będą przedstawiane Jezusowi na spotkaniach Adoracyjnych Wspólnoty co dwa tygodnie. Prosimy nie wrzucać pieniędzy do skrzyneczki. A najbliższe spotkanie adoracyjne w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych dzisiaj o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się w sobotę 25 września. Chętnych do wzięcia udziału w tym męskim spotkaniu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, a koszt wyjazdu wynosi 30 zł.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na uregulowanie płatności za odtworzone uszaki w ołtarzu głównym w naszym kościele.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”,  i przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na pomoc dla nich.

 

   14 a.  Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w sobotę w godzinach 16:00  –  17:00.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:     

          †       Bogusław Goldsztajn

          †       Kamila Wiśniewska

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…