XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W środę przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach.

 

 1. Jak wielu zauważyło mamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. Dawida Klepusewicza, którego bardzo serdecznie witamy i cieszymy się z jego obecności wśród nas. Otoczmy go naszą modlitwą, a Maryja nasza Patronka niech wyprasza potrzebne dla niego potrzebne łaski.

 

 1. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny, dlatego starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

       Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców w środę o godz. 8:00 rano.

        Natomiast błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla   dzieci z klas I  w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. Przypominamy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, że Msza św. w niedziele dla dzieci w naszym kościele są odprawiane o godz. 11:30, natomiast dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00.

 

 1. Dziękczynna Msza św. za zbiory będzie odprawiana w Śliwniku w sobotę o godz. 14:00, a od godziny 13:30 będzie okazja do spowiedzi – zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa oraz spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św.;
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św. oraz okazja do pojednania się z Bogiem w konfesjonale w godzinach 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30; okazja do spowiedzi będzie jeszcze przez pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego i praktykowania pierwszych piątków miesiąca;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o    8:00 oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych dla Dekanatu Szprotawa rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 26 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 w salce nad garażami. Natomiast zakończenie planowane jest na niedzielę 14 listopada.

 

 1. Bp Tadeusz Lityński zaprasza na koronację obrazu MB Pocieszenia we Wschowie, której dokona w najbliższą sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11:00 abp Stanisław Gądecki.

 

 1. Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Dlatego Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na pomoc dla nich.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatnia niedziela wakacyjna i dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. będą  odprawiane  według  stałego  porządku.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:  

          †      Anna Horodyska

          †      Edmund Paszkowski

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…