TRASA ROWEROWA GREEN VELO I NIE TYLKO SUWALSZCZYZNA, PÓŁNOCNE MAZURY, WARMIA, ZALEW WIŚLANY I ZATOKA GDAŃSKA

Pielgrzymka rowerowa SUWALSZCZYZNA, PÓŁNOCNE MAZURY, WARMIA, ZALEW WIŚLANY I ZATOKA GDAŃSKA odbyła się w dniach 16 – 25 sierpnia 2021 roku, grupa rowerowa liczyła 7 osób i dwie osoby wsparcia logistycznego. Pielgrzymowano do sanktuariów. Była to kontynuacja przejechania wszystkich granic Polski, był to ostatni etap. Rowerami przejechano w ciągu ośmiu  dni około 600 km. W większości  korzystano ze ścieżek rowerowych Green Velo. Średnia wieku pielgrzymów to 63 lata. Odwiedzono między innymi : Wigry Pokamedulski klasztor, Suwałki – Konkatedra św. Aleksandra,  jezioro Hańcza, Stańczyki: Mosty kolejowe – Akwedukty Puszczy Romińskiej, Gołdap : Mazurskie Tężnie Solankowe. Konkatedra NMP Matki Kościoła; Węgorzewo – Centrum miasta: Bulwar Loiret Cher wzdłuż kanału Młynówka; Jezioro Mamry, Korsze – kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – Sanktuarium  MB Fatimskiej Bartoszyce – Sanktuarium Świętego Brunona z Kwerfurtu; kościół pw. św. Alberta,  Braniewo- Bazylika pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Sanktuarium MB Fatimskiej, zwiedzanie Fromborka, Elbląg – kościół pw. MB Królowej Polski – Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy; katedra  św. Mikołaja, Krynica Morska, Mierzeja Wiślana, zwiedzanie Gdańska, Molo w Sopocie, GdyniaNabrzeże Pomorskie –  Muzeum ORP „Błyskawica”, Muzeum „Dar Pomorza”, Dar Młodzieży  i wiele, wiele innych pięknych miejsc. Codziennie rozpoczynano dzień Eucharystią, a w ciągu dnia łączono się w modlitewnym skupieniu we wszystkich małych i dużych świątyniach.

Dziękujemy ks. proboszczowi Ryszardowi za organizację pielgrzymki. Panu Stanisławowi za opracowanie trasy i prowadzenie pielgrzymki, pani Alicji i panu Danielowi za logistykę, panu Zenonowi za wsparcie techniczne, panu Andrzejowi za użyczenie samochodu do przewożenia rowerów. Na trasie był tylko jeden upadek i niewielkie skaleczenia.