ODPUST W KOŚCIELE PARAFIALNYM W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Jak co roku tak i w tym 15 sierpnia 2021 roku nasza parafialna wspólnota obchodziła uroczystość odpustową w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny patronki naszej świątyni i parafii. Można było uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00; 12:00 i 19:30. Uroczysta Msza Św. odpustowa odbyła się o godz. 12:00. Odprawiało ją trzech kapłanów. Głównym celebransem był rekolekcjonista O. Daniel  wraz z ks. Proboszczem Ryszardem i ks. Józefem.

Okolicznościowe kazanie wygłosił O. Daniel.

            Po komunii św. zostały pobłogosławione  bukiety kwiatów i ziół przyniesione przez wiernych, gdyż  w tym dniu obchodzimy również wspomnienie Matki Bożej Zielnej.

Słowa podziękowania za głoszone rekolekcje zostały skierowane przez ks. Proboszcza w kierunku O. Daniela.

Przed wystawionym  Najświętszym Sakramentem została odśpiewana  Litania do Najświętszej Maryi Panny. Następnie procesja dookoła kościoła  i na zakończenie   odśpiewane  radosne Te Deum.