XX Niedziela : Wniebowzięcia NMP – ogłoszenia

  1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek – św. Jacek, kapłan, dominikanin, czciciel Matki Bożej;
  • w piątek – św. Bernard, opat nazywany „wyrocznią Europy”;
  • w sobotę – św. Pius X, papież, szerzył kult Eucharystii.

 

  1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

  1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu wyjątkowo o godz. 16:00. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo sami sobie pomóc nie mogą. 

 

  1. Przypominamy i zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert, :  „Pieśni, tyś moje wesele”,  który odbędzie się w naszym kościele  dzisiaj o  godz.  18:00.

 

  1. Wróciły po renowacji na swoje miejsce figury z ambony, a także odtworzone uszaki na ołtarzu głównym – zostało tylko uregulować sprawy finansowe.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Władysława Malinowska    

          †       Karol Błażków

          †       Kazimierz Święcicki

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…