XVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 1. Dzisiaj wkroczyliśmy w progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. Również dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

 1. W poniedziałek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

 1. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

 

 1. Natomiast w środę patronuje nam św. Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie skromny kapłan. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia nie  tylko swojej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy także I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00. Chorych w domach o zwykłej porze odwiedzi tylko Ks. Krzysztof.

 

 1. Drodzy Diecezjanie, kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie.  Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że powinna być ona podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. W obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego. Wyrażam nadzieję, że dzięki modlitwie i podejmowaniu właściwych decyzji związanych z zaszczepieniem przeciw Covid-19, wspólnie wyrazimy troskę o ochronę zdrowie nas samych i naszych bliskich.

                                                                                                                                                        + Tadeusz Lityński

                                                                                                                                          Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na dokończenie prac przy ambonie i ołtarzu głównym w naszym kościele. W przyszłym tygodniu zostaną zamontowane figury świętych na naszej ambonie, a także uszaki na ołtarzu głównym. Koszt wykonania tych prac to 80 tysięcy złotych, które powinniśmy zapłacić do końca listopada. Do czerwca spłacaliśmy długi ubiegłoroczne spowodowane przez „Pandemię”, a obecnie udało się nam zebrać już 20 tysięcy złotych i brakuje nam jeszcze 60 tysięcy złotych. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

 1. Przypominamy, że dodatkowa nauka przed chrztem jest dzisiaj o godz. 18:00 w salce nad garażami.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.