XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

 

 1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze oraz przestrzegania przepisów.

 

 1. Również dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Krzysztofa, który Mszę św. imieninową odprawi dopiero w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 z powodu urlopu – składamy jemu już dzisiaj w dniu Patrona najlepsze życzenia – zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej  w pracy duszpasterskiej w naszej parafii oraz w „Szkole Podstawowej”  i na studiach. Pamiętajmy o nim w naszych w naszych modlitwach. 

 

 1. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny – pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.

 

 1. Również w tym tygodniu patronują nam:
 • w czwartek – św. Marta, patronka gospodyń domowych;
 • w sobotę – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

 

 1. Dodatkowa nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w salce nad garażami.

 

 1. Jak wielu z nas już wie Ks. Damian odchodzi z naszej parafii, dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 10:00  odprawi Mszę św. dziękczynną za dwa lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Natomiast jeszcze w najbliższą sobotę odwiedzi swoich chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj zgodnie z zachętą Przewodniczącego Episkopatu Polski przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na pomoc dla ofiar powodzi – jest to „Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach”.

 

 1. ” Nowy Szpital w Szprotawie zaprasza mieszkańców na badania gastroskopii i kolonoskopii. Lekarze specjaliści, udostępnili wolne terminy w lipcu. Chętnych prosimy o kontakt bezpośrednio z panią Martą w sekretariacie szpitala od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 14:00; albo kontakt telefoniczny pod nr:  41 240 2302  oraz  517 369 593.   Serdecznie zapraszamy!”

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

                  Zbigniew Szłapik    

      Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…