XV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
 • w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
 • we wtorek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w czwartek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
 • w piątek NMP z Góry Karmel.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ambony i ołtarza głównego.

 

 1. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza.  Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej zgora.pl.

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium w Jakubowie na jubileuszowe uroczystości odpustowe św. Jakuba oraz do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Wyjazd 25 lipca o godz. 9:30 z parkingu koło Pepco na ul. Konopnickiej. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych, a zapisy w zakrystii.

 

 1. Grupa Rowerowa „50 plus” organizuje 10-dniową wyprawę trasą Green Velo i nie tylko w dniach 16 – 25 sierpnia. Trasa rozpoczyna się nad jeziorem Wigry i prowadzi do styku trzech granic (polsko-rosyjsko-litewskiej), a dalej przez Bartoszyce, Frombork, Elbląg aż do Gdańska i wynosi około 500 kilometrów. Koszt wyjazdu 1400 złotych, a etapy na trasie są od 40 do 80 km. Zainteresowani wyjazdem proszeni są o kontakt z Ks. Proboszczem  –  najstarszy uczestnik kończy za kilka dni 75 lat.

 

 1. Przypominamy, że w środy jest odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o    8:30   i   17:30.

 

 1. Natomiast okazja do spowiedzi jest tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożona broszura mówiąca o tym:
 • jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata;
 • jak rozpoznać, czy moje dziecko jest uzależnione od smartfona;
 • jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata;
 • jak przeprowadzić cyfrowy detoks.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Aniela Błaszczyk

          †      Zbigniew Galuk

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…