XIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy św.     i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy też, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek bł. Maria Teresa Ledóchowska,
  • w czwartek św. Jan z Dukli, kapłan.

 

  1. W przyszłą, tj. drugą niedzielą miesiąca taca jak zwykle przeznaczona jest na dokończenie renowacji ambony i uszaków w ołtarzu głównym.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Maria Rajch

          †      Stanisław Kluba

          †      Tomasz Łojek

          †      Karol Sawa

          †      Urszula Perdek

   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…