XIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi  i  nasze  braki   w  wierze,  nadziei  i  miłości.   

 

 1. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa jeszcze dzisiaj o godz. 19:00, oraz w poniedziałek, wtorek  i środę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00. Chorych w domach w tym tygodniu odwiedzi tylko Ks. Bartosz.

 

 1. We wtorek czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

 

 1. Natomiast w poniedziałek św. Ireneusza, bpa i męczennika, a w sobotę obchodzimy święto św. Tomasz, Apostoła, który w Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach i tam zginął.

 

 1. W piątek, tj. 2 lipca wyrusza Diecezjalna Pielgrzymka Rolników z Otynia na Jasną Górę. Również z naszej Parafii organizowany jest wyjazd na wyjście pielgrzymki i przejście pierwszych 20 km. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, a na drogę należy zabrać: kanapki, napoje, maseczki oraz dobry humor. Przewidziany jest także obiad. Zbiórka wyjeżdżających koło Domu Kultury o godz. 6:30, a zapisy w zakrystii oraz u Pani Krystyny Kabza – tel. 782 895 789.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930;
 • w dni powszednie według stałego porządku: 7:00 ;     9:00    i    18:00;
 • w Śliwniku do końca wakacji w piątki nie będzie Mszy św.
 • spowiedź tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 1. Natomiast biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie tylko w czwartki i soboty w stałych godzinach.

 

 1. Szprotawski Dom Kultury organizuje XXIX Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i pieśń” w dniach 2 – 4.07 2021 r. Będą także śpiewać w naszej świątyni na Mszy św. o godz. 11:30 w najbliższą niedzielę.

 

 1. Na koniec ogłoszeń chcemy podzielić się radosną wiadomością, bo trzech naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.: tj. Michał Ganowski,  Jerzy Pluciński  i  Robert Szuman otrzymało błogosławieństwo    i dekret Ks. Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego do posługi Akolity. Akolita „usługuje przy ołtarzu oraz pomaga kapłanowi i diakonowi. Przede wszystkim ma przygotowywać ołtarz i naczynia liturgiczne oraz w razie potrzeby rozdawać wiernym Eucharystię. W przypadkach szczególnych może także wystawiać Najświętszy Sakrament do adoracji bez udzielania błogosławieństwa oraz może przewodniczyć niektórym nabożeństwom”.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †     Stanisław Raczkowski

          †     Bogusława Nowak

          †     Jerzy Boraca

    Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…