XII Niedziela zwykła – ogłoszenia

                                                                                                                                    

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane:

–   w dni powszednie po każdej Mszy św.

–   natomiast dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych  o godz. 17:00, ale z powodu upału nie na cmentarz, tylko do kościoła.

 

 1. W środę przypada Dzień Ojca, dlatego składamy im serdeczne życzenia oraz zawierzamy ojców opiece św. Józefa – pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

 

 1. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. Piątek to także ostatni dzień w tym roku szkolnym – w czasie każdej Mszy św. będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny.  Do udziału we Mszy św.  zapraszamy młodzież oraz nauczycieli i rodziców.

 

 1. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie obchodzi 75 lat swojego istnienia. Z tej okazji chcemy zaprosić nauczycieli, uczniów, absolwentów oraz wszystkich związanych ze społecznością szkolną na Uroczystą Mszę św., która odbędzie się 25 czerwca, tj. w piątek o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego oraz przed wyjazdem na wakacje i urlopy przed i w czasie każdej Mszy św.

 

 1. Natomiast sobotę rozpoczynają się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych  śladów w pięknie stworzenia. Pamiętajmy także o przepisach drogowych: ze względu na siebie, ale również innych użytkowników dróg. Przepisy te obowiązują w sumieniu.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na oazy wakacyjne dla młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel. 

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. od 27 czerwca obowiązuje wakacyjny  porządek   odprawiania   Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13:00   i   18:00, ale  będzie  wieczorem  Msza św.   o  godz.  19:30
 • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane według stałego porządku
 • w Śliwniku w piątki nie będzie Mszy św. do końca wakacji
 • okazja do spowiedzi tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 1. Przypominamy, że Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński z dniem 20 czerwca odwołał dyspensę od obowiązku udziału we Mszy św. w niedzielę    i święta nakazane. W związku z powyższym od dnia 20 czerwca wszyscy wierni, a więc dzieci, młodzież i dorośli mają moralny obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Z wspomnianego obowiązku zwolnieni są jedynie chorzy, ludzie podejmujący zawody służebne w czasie ich wykonywania: policjanci, strażacy, pielęgniarki, lekarze, ludzie opiekujący się chorymi i starszymi oraz sprawujący opiekę nad dziećmi.