XI Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, są odprawiane:
  • w niedziele o godz. 17:00
  • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji i będą trwały do 20 czerwca, br. Program uroczystości jest wywieszony na drzwiach wejściowych do kościoła.

 

 1. W środę przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. W piątek – Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także XXXII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.  Natomiast w przyszłą niedzielę  w Rokitnie, odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej,  patronki diecezji.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

 1. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński z dniem 20 czerwca odwołał dyspensę od obowiązku udziału we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. W związku z powyższym od dnia 20 czerwca wszyscy wierni, a więc dzieci, młodzież i dorośli mają moralny obowiązek uczestnictwa     we Mszy św. w niedziele i święta. Z wspomnianego obowiązku zwolnieni są jedynie chorzy, ludzie podejmujący zawody służebne w czasie ich wykonywania: policjanci, strażacy, pielęgniarki, lekarze, ludzie opiekujący się chorymi i starszymi oraz sprawujący opiekę nad dziećmi.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zmienia się limit wiernych w kościele. W naszej świątyni może być zajętych 50% miejsc siedzących. Do limitu wiernych nie wlicza się osób zaszczepionych dwiema dawkami. Przypominamy, że wszystkich nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Pamiętajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, dlatego stosujmy się do zaleceń sanitarnych w trosce o nasze zdrowie i życie.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z grupy Ks. Bartosza zapraszamy po Mszy św. po odbiór indeksów.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

           †      Bronisława Sterniczuk            

          †      Anna Józwa

           †      Ewa Złotorowicz

          †      Bronisław Bartkowiak                    

       Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…