X Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś przypada X niedziela w ciągu roku. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane:
  • w niedziele o godz. 17:00
  • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nadal trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. wieczornej wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce  dla naszego dobra.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach,   aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca. 
 • W Śliwniku w czasie Mszy św. o godz. 17:00 poświęcenie wianków.

 

 1. W sobotę obchodzimy święto Niepokalanego Serca NMP. Serce Maryi mówi nam o otwarciu się na łaskę Bożą, ale przede wszystkim jest skuteczną pomocą dla wszystkich czcicieli Jej Niepokalanego Serca.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się ostatnie już przed wakacjami nauki przed chrztem o godz. 17:00 w salce nad garażami. Następne będą dopiero we wrześniu.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na renowację ołtarza głównego i ambony w naszym kościele. Udało się nam spłacić zaległości z ubiegłego roku i od tej pory zbieramy pieniądze na zakończenie prac przy ambonie – figury: 30 000 i przy ołtarzu głównym – uszaki: 50 000. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Bartosza – dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę składamy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu w czwartek wyjątkowo nie będzie czynne.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na uroczystości odpustowe dnia 16 czerwca o godz. 10:30. Chętnych zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii do 10 czerwca, a koszt pielgrzymki wynosi 45 złotych. Wyjazd 16 czerwca o godz. 7 rano z parkingu koło Domu Kultury. Kontakt telefoniczny pod numery:  68 : 376 – 3838   i   697 – 517 – 118.

 

 1. Dzisiaj dobiega końca praktyka duszpasterska kleryka Damiana, alumna IV roku naszego Paradyskiego Seminarium Duchownego. Od 8 lutego bardzo aktywnie włączył się w posługę duszpasterską w naszej wspólnocie. Dziękujemy mu za jego poświęcenie i oddanie, zwłaszcza za pracę w zakrystii, udzielanie Komunii św., prowadzenie nabożeństw, spotkania z grupami modlitewnymi, zwłaszcza z młodzieżą oraz prowadzenie pogrzebów. Ufamy, że czas praktyki w naszej wspólnocie parafialnej umocnił Go na drodze powołania, a zdobyte u nas doświadczenie będzie owocowało w Jego posłudze kapłańskiej w przyszłości. Kleryk Damian stał się na stałe częścią naszej wspólnoty. Drzwi domu parafialnego i kościoła są dla niego zawsze otwarte. Niech więc Matka Boża Wniebowzięta, patronka naszej parafii wstawia się za nim u Boga i wspiera Go na drodze do kapłaństwa Jezusa Chrystusa.     
 2. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

          †      Anna Becla                      

           †      Eugenia Jarzeńska 

        Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…