BOŻE CIAŁO 2021

3 czerwca 2021 roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej mogliśmy nareszcie uczestniczyć w procesji z  Najświętszym Sakramentem ulicami miasta. Najważniejszą częścią uroczystości jest uczestnictwo w Eucharystii, w której można było uczestniczyć o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00, w szpitalu o godz.7:30, a w Śliwniku o godz. 9:30. Tam też odbyła się procesja.  Po Mszy Św. o godz. 10:00  odbyła się procesja ulicami Szprotawy  do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadziła ulicami:   pl. Kościelny oraz ulicami Muzealna, Krasińskiego, Mickiewicza, Basztowa, Bronka Kozaka, Głogowska, I Armii i Rynek. Ołtarze zbudowane były: przy ulicy Krasińskiego, na skrzyżowaniu Mickiewicza, Katedralnej i Andersa, I Armii oraz przy kościele. Przy każdym ołtarzu odczytywany był stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Procesję prowadzili:  ks. Damian i ks. Krzysztof. Nad wszystkim czuwał  ks. Proboszcz. Przy ostatnim czwartym ołtarzu okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Damian.

Usłyszeliśmy:

Ze względu na pandemię zachowany był dystans lub założone były  maseczki. Słowa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie procesji w imieniu ks. Proboszcza wypowiedział ks. Damian.  Pieśni prowadzone były przez Piotra Siudę i organistę Marcina Bojskiego.