WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W okresie wielkanocnym w pięciu miejscach naszej diecezji odbywają się czuwania modlitewne dla młodzieży pod nazwą „Spotkać Zmartwychwstałego”. Jednym z nich była  nasza parafia. W sobotę w Wigilię Zasłania Ducha Świętego 22 maja o godz. 18:00  rozpoczęło się Eucharystia, którą koncelebrowali dwaj kapłani: ks. Bartosz (główny celebrans) oraz ks. Damian, który wypowiedział okolicznościowe kazanie. Po Eucharystii słowo wprowadzające do czuwania wygłosił ks. Łukasz Malec, który jest diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Następnie usłyszeliśmy świadectwo spotkania Jezusa wypowiedziane przez Sarę. Młodzież OAZY wspólnie z klerykiem Damianem  poprowadziła rozważania DROGI ŚWIATŁA. Po niej nastąpiła modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Muzyczne modlitewne czuwanie przez cały czas prowadził zespół Via Lucis. Jest to zespół prowadzony przez ks. Damiana, a zrzeszający śpiewającą młodzież z całej diecezji. Na organach grał Marcin Bojski.  Na zakończenie zostało udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.