Niedziela Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia

  1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

 

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji

 

  1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

 

  1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

  1. Grupa Rowerowa „50 plus” organizuje ośmiodniową wyprawę trasą Velo Dunajec w dniach 6 – 13 czerwca. Trasa rozpoczyna się w Chochołowie koło Zakopanego i prowadzi wzdłuż Dunajca aż do Wisły, a wynosi 360 kilometrów. Koszt wyjazdu 1000 złotych, a etapy na trasie są od 40 do 80 km. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Ks. Proboszczem – ponieważ mamy dwa wolne miejsca.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Zofia Socha

          †       Janina Flut

          †       Władysław Czyż

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…