Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

  1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

  1. W okresie wielkanocnym w pięciu miejscach naszej diecezji odbywają się czuwania modlitewne dla młodzieży pod nazwą „Spotkać Zmartwychwstałego”. Jednym z nich jest nasza parafia, w której to w sobotę w Wigilię Zasłania Ducha Świętego 22 maja o godz. 18:00 wraz z młodzieżą z Oazy Ruchu Światło Życie i Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym przeżyjemy Eucharystię, po niej Drogę Światła i muzyczne uwielbienie z zespołem diecezjalnym Via Lucis. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym czasie wspólnego oczekiwania na Ducha Świętego.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy. Dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania.

 

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie są odprawiane o godz. 17:30.

 

  1. Parafialny Klub Seniora organizuje tygodniowy wyjazd na turnus rehabilitacyjno–wypoczynkowy do Mrzeżyna w dniach 4 – 11 września, br.   W ramach turnusu będą wykonywanie trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie. Odpłatność za turnus dla osoby z orzeczeniem wynosi 1160,-  a bez orzeczenia 1240,- złotych.  Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  200 złotych do końca maja w salce nad  garażami  w  każdą środę  w  godzinach  10:00  –  11:30.

 

  1. Za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy będziemy się modlić na cmentarzu dzisiaj o godz. 17:00. Dlatego w kościele nie będzie nabożeństwa majowego, a Litanię do MB odmówimy na cmentarzu.

 

  1. W związku z tym, że na wolnej przestrzeni nie jesteśmy już zobowiązani do noszenia masek, to jednak przypominamy, że w kościołach i kaplicach wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu.

 

  1. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa Diecezjalnego dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

          †      Regina Biedrycka

          †      Maria Tatur

          †      Elżbieta Mikoda

       Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…