SAKRAMENT BIERZMOWANIA 2021

15 maja   2021 roku o godz. 16:00 odbyła się w naszym kościele uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież z naszej parafii, z   parafii św. Andrzeja  ze Szprotawy oraz  z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Leszna Górnego. Grupę kandydatów przygotował ks. Damian. Każdy kandydat miał zawieszony na szyi krzyż. Sakrament został udzielony podczas uroczystej Eucharystii, którą celebrował ks. biskup Paweł Socha wraz z ks. Bartoszem. Obecni byli kapłani z  parafii kandydatów oraz dziekan ks. Krzysztof Mrukowicz. Na początku rodzice kandydatów poprosili jego ekscelencję o udzielenie sakramentu swoim dzieciom. Potem poprosił ks. Proboszcz. Okolicznościowe kazanie wygłosił celebrans Eucharystii ks. biskup Paweł Socha. Wszyscy zebrani kapłani, którzy przybyli z dekanatu wspólnie odmówili modlitwę za młodzież . Po modlitwie biskup udzielił sakramentu. Ze względu na panującą pandemię było tylko dwóch świadków dla wszystkich kandydatów. W uroczystości ze względu na obostrzenia sanitarne nie mogli uczestniczyć rodzice.  Młodzież aktywnie włączyła się w uczestnictwo Eucharystii: wykonała czytania, odczytała wezwania modlitwy powszechnej. Na zakończenie młodzież podziękowała za otrzymany sakrament wręczając biskupom symbolicznie bukiet kwiatów. Po zakończeniu Eucharystii została odmówiona  modlitwa, którą każdy bierzmowany otrzymał na okolicznościowym obrazku; jest to modlitwa do Ducha Świętego, którą nauczył Karola Wojtyłę, przyszłego papieża ojciec. Dodatkowo po zakończeniu uroczystości każdy otrzymał Pamiątkę Przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, którą wręczył ks. Damian. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski oraz schola z grupy parafialnej SYCHAR. Eucharystia była transmitowana na kanale You Tube. Homilię wygłoszoną na uroczystości można wysłuchać poniżej.