UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. w sobotę (8 maja2021) o godz. 11:30 i  w niedzielę (9 maja 2021)  w czasie Mszy św. o godz. 9:30,  11:15 i dodatkowej o godz. 14:30.  Ze względu na trwającą pandemię została  ograniczona liczba miejsc w kościele.  We Mszy św. komunijnej mogli uczestniczyć tylko dzieci oraz ich rodzice.  Msze św. komunijne były transmitowane na naszym kanale You Tube. W celebrację Eucharystii aktywnie włączyli się rodzice i dzieci. Eucharystie celebrował ks. Krzysztof. Służbę ministrancką pełnił kleryk Damian, który odbywa praktykę w naszej parafii. Do stołu ofiarnego dzieci przystępowały   parami,  przyjmowały Ciało Chrystusa w postawie klęczącej. Oczywiście jak dobry zwyczaj nakazuje były też podziękowania, które skierowane były najpierw  do Pana Jezusa, potem do rodziców a  kończyły na osobie, która przygotowała dzieci czyli ks. Krzysztofowi, s. Klarze, katechetkom. Oprawę muzyczną zapewnił organista Jakub Swędrak, a śpiew Renata Swędrak.

Otoczmy dzieci  naszą modlitwą, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i  najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.