VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

  1. Wczoraj i dzisiaj dzieci z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i  najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

 

  1. Także dzisiaj usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek.

 

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

          –        w niedziele o godz. 17:00

          –        w dni powszednie o godz. 17:30.

 

  1. W najbliższy czwartek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej  i kolejną rocznicę zamachu na Jana Pawła II.   

 

  1. Natomiast w piątek św. Macieja, apostoła, który został wybrany przez apostołów do ich grona i zajął miejsce Judasza.

 

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli Dni Krzyżowe.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-23 maja 2021r. Zainteresowani proszeni są kontakt z Ks. Proboszczem, a program podany jest na plakacie.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę pamiętajmy o naszych zmarłych – zanieśmy im radosną wieść o zmartwychwstaniu naszego Pana i nadzieję, że i oni zmartwychwstaną. Wspólna modlitwa oraz Litania do MB na cmentarzu o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

10. Ze względu na I Komunię św. taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na dokończenie prac przy ambonie i ołtarzu głównym.

 

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.  Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem

            + Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Zygmunt Buchowski

          †      Zbigniew Mielcarek

          †      Helena Pach

          †     Zofia Bolińska

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo