V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty Kościoła.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane:

          –       w niedziele i święta o godz. 17:00

          –       w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. W poniedziałek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu – Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13:00. Natomiast o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

 1. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęłainicjatywę modlitewną   o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.                                                                                                                                                                           W poniedziałek, 3 maja, Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

 

 1. Również w poniedziałek Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie oraz Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Matki Cierpliwie Słuchającej.

 

 1. W czwartek w liturgii czcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, krakowskiego biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa,

– w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, natomiast spowiedź w godzinach  6:30 – 12:00  i  15:00  –  18:30.

 

 1. Dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w najbliższą sobotę o godz. 11:30, a także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9:30,  11:15 i dodatkowej o godz. 14:30. Ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kościele we Mszy św. komunijnej mogą uczestniczyć tylko dzieci oraz ich rodzice. Dlatego naszych parafian i gości dzieci komunijnych prosimy o przyjście na Msze św. o godz. 7:00,  8:30,  13:00  i  o godz. 18:00. Pragniemy powiadomić także, że Msze św. komunijne będą transmitowane na naszym kanale You Tube.

 

 1. Rodziców oraz członków rodzin dzieci komunijnych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, aby mogli przyjąć Komunię św. w intencji dzieci. Prosimy o przystąpienie do spowiedzi od poniedziałku do czwartku włącznie pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek w wyznaczonym czasie.

 

 1. W niedzielę 9 maja o godz. 10.30 w TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie transmisja mszy św. w intencji „Przyjaciół Paradyża”. Z troski o zdrowie naszych drogich „Przyjaciół Paradyża” tradycyjna majowa pielgrzymka w tym roku nie odbędzie się. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy za pomocą transmisji.

 

 1. Bierzmowanie dla klas I ze szkoły średniej będzie 15 maja o godz. 16:00.

 

 1. Nauki przed chrztem dzisiaj o godz. 15:30 w kościele.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Zdzisław Wojtczak

          †     Antonina Sobczyk

          †     Jadwiga Fert

          †     Kazimierz Bogdan

          †     Józef Guzik

       Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…