MAJ – MIESIĄC POŚWIĘCONY MARYI

 

W sobotę 1 maja 2021 roku  rozpoczął się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze do Chrystusa jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy  zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty Kościoła.

Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

–     w dni powszednie o godz. 17:30

–     w niedzielę i święta o godz. 17:00.

 

W naszym kościele jest wiele wizerunków naszej ukochanej Matki.