Wspólna modlitwa kanonami Taizé odbyła  się  w sobotę, 24.04.21 o godzinie 19.00 w kościele pw. W.N.M.P w Szprotawie. Wieczór modlitewny przygotowany i prowadzony był przez młodzież OAZY.

Modlitwa była również transmitowana na kanale YouToube naszej parafii:
https://www.youtube.com/channel/UCI1_WLj2Jh3KX5lp_ZXVSQA
Przy wejściu każdy otrzymał teksty modlitw i kanonów.

Zachowany był reżim sanitarny –  maseczki i dezynfekcja rąk oraz o zachowany dystans.

Wspólnota z Taizé to międzynarodowa wspólnota ekumeniczna, założona w 1940 w Taizé, we Francji, przez brata Rogera. Główną cecha charakterystyczną śpiewów z Taizé jest ich prosty, najczęściej jednozdaniowy tekst, będący często cytatem z Biblii lub tradycji kościołów. Niewielki rozmiar tekstu sprawia, że jest on łatwy do zapamiętania, pomimo użycia różnych języków. Melodia natomiast skłania do refleksji i wewnętrznego wyciszenia się.
Zapraszamy także do obejrzenia filmu krótkometrażowego o Taizé:
https://www.youtube.com/watch?v=47q6QHDcEUc&t=316s
https://www.youtube.com/watch?v=d6Cn9VuMhVM

“Od czasu mojej młodości nie opuszczała mnie ta intuicja: życie wspólnoty może stać się znakiem, że Bóg jest miłością i tylko miłością. Stopniowo rosła we mnie pewność, że istotne jest stworzenie wspólnoty mężczyzn, gotowych oddać całe swoje życie i dążących do tego, by się rozumieć i zawsze sobie przebaczać, wspólnoty, dla której najważniejsze byłyby dobroć serca i prostota.

Brat Roger: “Bóg może tylko kochać”