NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

25 kwietnia 2021 roku przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Na zakończenie każdej Eucharystii usłyszeliśmy świadectwo kleryka Damiana, który w naszej parafii odbywa praktykę. Do służby kapłańskiej przygotowawuje się w Zielonogórsko-Gorzowskim WSD w Gorzowie Wlkp.  Usłyszeliśmy jak wyglądała jego  droga  powołania.

W tym dniu rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Powinniśmy się modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.

Podczas tego tygodnia szczególnie  prosimy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” ! Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.