IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Powinniśmy się modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie  i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.

 

 1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” ! Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

 1. W środę przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, którą Święty Jan Paweł II ustanowił patronką Europy.

 

 1. W sobotę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

           Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

                   –     w dni powszednie o godz. 17:30

                   –     w niedzielę i święta o godz. 17:00.

 

 1. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy osoby i rodziny borykające się z epidemią, problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

 

 1. W tym tygodniu przypada też I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. Służbę Liturgiczną, Rodziców kapłanów i sióstr zakonnych oraz Przyjaciół Paradyża zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Katecheza przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę  o godz. 15:30 w kościele.

 

 1. W środę odeszła do Pana Siostra Sylwia, która pochodziła, a także przez wiele lat pracowała w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00 w parafii św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu. Natomiast Msza św. w jej intencji w naszym kościele będzie odprawiona we wtorek o godz. 9:00 rano.

 

 1. Zgodnie z uprawnieniem jako proboszcz parafii udzielam dyspensy w piątek przed 1 maja od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna  czy uczynki pobożności i miłości.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Zofia Kuziów

          †     Julianna Brzezińska

          †     Franciszek Michalski

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…