III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św., pozwala żyć w przyjaźni z Bogiem i prowadzi do Boga Ojca.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. W związku z tym, że jest to uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

 

 1. Przyszłą – czwartą niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.

 

 1. Również przyszła niedziela to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach.

 

 1. Natomiast w środę przypada dzień imienin Ks. Bartosza – składając jemu już dzisiaj najlepsze życzenia – zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej w pracy duszpasterskiej w naszej parafii oraz w „Rolniczaku” i „Zespole Szkół Technicznych i Branżowych”. Pamiętajmy także o nim w naszej  modlitwie, szczególnie  w środę w czasie Mszy św. wieczornej.

 

 1. W najbliższą sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:45  w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego.  Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie dlarodziny.zg.pl 

 

 1. Msza św. dla dzieci z klasy III ze Społecznej Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16:30.

 

 1. Zapraszamy na Czuwanie Modlitewne w duchu Taize również w sobotę 24 kwietnia o godz. 19:00. Spotkanie poprowadzi młodzież z Oazy Ruchu Światło Życie naszej parafii.

 

 1. Zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa Diecezjalnego informujemy: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: spis.gov.pl
  W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

 

 1. Dziękujemy Wam, drodzy parafianie za stosowanie się do zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej, a więc również w naszej świątyni. Przypominamy, aby w trosce o zdrowie własne i innych maseczka zakrywała  nos i usta podczas waszej obecności w kościele zarówno przed liturgią jak i w czasie jej sprawowania. Dlatego też na stoliku z prasą i przy bocznym wyjściu z kościoła wyłożone są maseczki, które możemy zabrać ze sobą.

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Waldemar Gawron

          †      Janina Mańkowska

          †      Renata Gmińska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo …