Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich   Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się w sakramentach pokuty i Eucharystii.

Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także do uczestnictwa w „Godzinie Miłosierdzia”  w  każdy  piątek  o  godz.  15:00 w  naszym  kościele.

Natomiast dzisiaj w związku z obchodzonym świętem Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał wielkie obietnice zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem o godz. 15:00.

 

 1. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

 1. Z powodu Pandemii w Śliwniku do odwołania nie będzie Mszy św. w dni powszednie.

 

 1. Msza św. dla dzieci z klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 1, ze Szkoły Podstawowej nr 2  i  Wiechlic  oraz  ich rodziców  w sobotę o godz. 16:30.

 

 1. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie Pandemii czynne będzie tylko w czwartki i soboty.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na dokończenie renowacji ołtarza głównego.

 

 1. Zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa Diecezjalnego informujemy: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl
  W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

 

 1. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy   o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.”

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Elżbieta Bogiel

          †     Władysław Rokita

          †       Wanda Biniek

    Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…