Życzenia dla Kapłanów na Wielki Czwartek

W tym jedynym, szczególnym i ważnym dniu ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, w  święto wszystkich kapłanów, stając w obliczu Wielkiej Tajemnicy Waszego powołania i wybrania  przez Chrystusa – Najwyższego Pasterza pragniemy podziękować Chrystusowi za dar Waszego  kapłaństwa, i Was, Drodzy Kapłani, zapewnić o naszej modlitwie, podziękować za Waszą codzienną  posługę kapłańską. Dziękujemy za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymujemy  nieustannie od Pana. Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, serdeczność, życzliwość, otwartość, uśmiech, gotowość i  poświęcony czas.

Życzymy, aby towarzyszyła Wam ciągle bliskość tego, który was powołał i któremu oddajecie swe  życie. Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Waszym apostolskim, kapłańskim powołaniu, niech będzie źródłem Waszej radości i spełnienia.

Szczególne słowa i uznania i gratulacji kierujemy ku księdzu Proboszczowi Ryszardowi, który został ustanowiony Kanonikiem Gremialnym Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi. Serdecznie gratulujemy i pamiętamy w modlitwie.

Życzenia płyną dla ks. Proboszcza Ryszarda, ks. Bartosza, ks. Damiana, ks. Krzysztofa oraz kleryka Damiana.

Wdzięczni parafianie.