WIELKI CZWARTEK – USTANOWIENIE SAKRAMENTU EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

Wielki Czwartek  1 kwietnia 2021 roku  rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. O godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta i jedyna w tym dniu  Msza Św.,  odprawiana w naszym kościele. Transmitowana była przez Internet na kanale you tube.

Ze względu na czas epidemii odbyła się w kościele z ograniczona liczba wiernych.. Nie było  aktu umycia nóg. Celebrowali wszyscy kapłani naszej parafii: ks. proboszcz Ryszard, ks. Bartosz, ks. Damian i ks. Krzysztof. Asystował także kleryk Damian.  Z uwagi na to, że jest to Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, w której wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii jak i kapłaństwa złożone ostały wszystkim kapłanom życzenia od wszystkich grup parafialnych jak i wiernych oraz wręczone zostały kwiaty .  W tej jednej Mszy św. po raz ostatni usłyszeliśmy dźwięk dzwonów  podczas odśpiewania „Chwała na wysokości”, od tej pory słychać już tylko dźwięk kołatek.  Ks. Bartosz był głównym celebransem.  Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Damian.  W słowie skierowanym do wiernych  usłyszeliśmy między innymi: „Święte Triduum Paschalne to czas trzech dni gdzie każdego dnia Tobie i mnie Jezus będzie mówił „Kocham Cię”. I to też jest czas trzech dni kiedy naszą odpowiedzią ma być wdzięczność, żebyśmy mieli serce wdzięczne i otwarte na przyjmowanie  Łask.  Bo każdego dnia, w każdym czynie, w każdym słowie Jezusa jest wyrażona Jego Miłość. Miłość całkowita. Dlatego chciejmy otworzyć nasze serca na Jego Słowo i przyjąć  Je. …”

Na zakończenie został   procesyjnie przeniesiony Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski.