IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

 

 1. W piątek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św., by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski szczególnie dla mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców i dziadków, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

 

 1. Także w piątek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – każdego dnia przed błogosławieństwem na zakończenie Mszy św. będziemy rozważać fragmenty listu apostolskiego papieża Franciszka o św. Józefie połączone z odmówieniem litanii do Opiekuna Świętej Rodziny i modlitwy do Maryi Matki Żyjących, ułożonej przez Jana Pawła II.

 

 1. Również 19 marca w Rzymie papież Franciszek dokona otwarcia Roku Rodziny.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, a wieczorem dla młodzieży i dorosłych  o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Msza św. dla dzieci z klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1  i  Wiechlic oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16:30 w kościele.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †        Aleksander Pietrzak

          †        Kazimierz Rudzki

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…