ADORACJA KRZYŻA KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA

W niedzielę 7 marca odbyła się Adoracja Krzyża Wyzwolenia Człowieka, który w ramach peregrynacji po całej Polsce przybył do naszego kościoła.  Adoracja odbywała się na każdej Mszy Św., a kulminacyjnym momentem było nabożeństwo   prowadzone przez młodzież z wspólnoty Oazowej wraz z klerykiem Damianem o godz. 19:00 oraz z ich  opiekunem  ks. Damianem. Na zakończenie  zostało udzielone błogosławieństwo  wiernych adorowanym Krzyżem.  Podczas adoracji odczytane były intencje modlitewne o wyzwolenie z nałogów, które wierni mogli składać po każdej Mszy Św. do specjalnej skrzynki. Wypowiedziane było także świadectwo przez członka Krucjaty  Wyzwolenia Człowieka. Przed błogosławieństwem odbyło się uroczyste składanie deklaracji  abstynencji.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka została zapoczątkowana przez ks. F. Blachnickiego założyciela OAZY.

Krzyż  jest inspirowany ikoną krzyża z kościoła św. Damiana pod Asyżem, zwanego również krzyżem św. Franciszka. Namalowała go Jolanta Szewczyk – członkini Instytutu Niepokalanej, Matki Kościoła, na prośbę Moderatora Krucjaty ks. Piotra Kulbackiego. Jak każda ikona, Krzyż Krucjaty jest pełen głębokiej symboliki, którą kontemplowaliśmy podczas osobistej adoracji.