II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.     Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele  w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

1. Droga krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 16:30
    • dla dorosłych rano o godz. 8:15,  a wieczorem dla młodzieży i dorosłych  o godz. 17:15.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Bożego Grobu.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–    w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;

–    w piątek całodzienna spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu;

– w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

1. Wspólnota „Sychar” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00 w kościele.

1. Msza św. dla dzieci z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 i  ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16:30.

1. Przypominamy, że dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą odbywać się wyjątkowo przez trzy najbliższe niedziele. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty Ks. Norberta, a  także spowiedników i całej naszej parafii, aby czas  rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

1. W związku z peregrynacją Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w przyszłą niedzielę tj. 7 marca o godz. 19:00 odbędzie się nabożeństwo Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zainicjowana przez Sługę Bożego Franciszka Blachnickiego jest programem ewangelizacyjnym, którego założeniem jest uwolnienie człowieka od uzależnień, przede wszystkim od uzależnienia alkoholowego, poprzez zawierzenie Jezusowi Chrystusowi. Uczestnicy Krucjaty praktykują modlitwę, post i jałmużnę. Modlitwa ofiarowana jest w intencji osób uzależnionych; post oznacza dobrowolną rezygnację z wszelkich napojów alkoholowych, jako wyraz chrześcijańskiej miłości do ludzi uzależnionych; jałmużna zaś jest dawaniem bliźnim tego, czego najbardziej potrzebują. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć deklarację abstynencji od alkoholu na rok (deklaracja kandydacka) lub bezterminową (deklaracja członkowska). Abstynencja powinna być w konkretnej intencji wyzwolenia kogoś z choroby alkoholowej lub w intencji trzeźwości narodu. Nabożeństwo poprowadzi młodzież ze wspólnoty Oazy Ruchu Światło Życie.

1. W miniony wtorek Ks. Damian obchodził imieniny, ale z powodu dodatkowych obowiązków diecezjalnych Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona dopiero w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†       Zygmunt Banasik

†       Irena Kamela

†       Grażyna Zińska

†       Elżbieta Maciejewska

†       Andrzej Jarząbek

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…