I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Jana Pawła II: „Rozpoczynający się czas jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi”.

 

 1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • dla dorosłych rano o godz. 8:15, natomiast wieczorem dla  młodzieży i dorosłych o godz. 17:15
 • w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00, natomiast  w  Śliwniku  o    9:15  rano.

 

 1. Kościół w okresie Wielkiego Postu zachęca nas wszystkich do modlitwy, zachowania postu, a także do jałmużny – pamiętajmy o skarbonce „Mój jeden złoty dla najbiedniejszych”, która znajduje się na ostatnim filarze, przy wyjściu głównym z kościoła po stronie przeciwnej niż stolik z prasą.

 

 1. W Wielkim Poście po Komunii św. w piątek odmawiamy modlitwę „Oto ja, o dobry Jezu”  i  za odmówienie tej modlitwy można uzyskać zupełny.

 

 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w najbliższą niedzielę i ze względu na „Pandemię” nauki będą głoszone przez trzy najbliższe niedziele w czasie każdej Mszy św. Natomiast spowiedź będzie w pierwszy piątek marca przez cały dzień oraz codziennie przed każdą Mszą św.   Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej      naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

 

 1. Spotkanie dla członków Apostolatu Zbawczego Cierpienia, Grupy Biblijnej oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa w środę o godz. 16:30 w kościele.

 

 1. Msza św. dla dzieci z klas III ze Szkoły Społecznej przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone medaliki i świece.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła do puszek będzie można złożyć ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Mirosław Duchniewicz

          †      Zofia Wnuk

          †      Elżbieta Nowik

          †      Ryszard Radzimski

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…