ŚRODA POPIELCOWA 2021

17 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.  Jest to czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

        Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu     wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post.

   Msze św. odbyły się o godz.:   7:00,   9:00,   11:00,  16:30  dla  dzieci  i    o godz.  18:00; w Śliwniku  o  godz.  17:00.

         Taca przeznaczona była na Dom Księży Emerytów.

Środą Popielcową rozpoczynają się także kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.