VI Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 17 lutego mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu     wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

a/ Msze św. w Środę Popielcową:   7:00,   9:00,   11:00,  16:30 –  dzieci  i   wieczorem o godz.  18:00,

w Śliwniku  o  godz.  17:00

b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

1. Zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek:

–    dla dzieci o godz. 16:30

–    dla dorosłych i młodzieży rano o godz.  8:15   i   wieczorem o godz.  17:15

–    a w Śliwniku po Mszy św. o godz.  17:00.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00,   a w Śliwniku o godz. 9:15.

1. Msze św. w Śliwniku będą odprawiane w każdy piątek o godz. 17:00.

1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę wyjątkowo będzie tylko rano o godz. 8:30.

1. Msza św. dla dzieci z klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 i Wiechlic oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone medaliki        i świece.

1. Serdecznie witamy w naszej społeczności kleryka IV roku Paradyskiego Seminarium Duchownego Damiana Swiniarska z Nowej Soli, który u nas od  8 lutego odbywa praktykę do 7 czerwca bieżącego roku. Polecajmy go Bogu   w naszych modlitwach, aby ten czas spędzony wśród nas był owocny w przygotowaniu się do kapłaństwa.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Hospicja – zebraliśmy 970 złotych, a także za ofiary złożone na dokończenie renowacji naszego ołtarza.

1. Coroczna prośba Caritas naszej diecezji o 1% podatku – bo to jest 100 procent serca, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatku z naszych PIT-ów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas  (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl).  Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†       Marian Krakowiak

†       Jadwiga Dudek

†       Włodzimiera Gintowt

†       Kazimierz Grabowski

†      Waldemar Zagórski

†       Roman Mierzejewski

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…