V Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.

  

  1. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele w czasie Mszy św. o godz. 9:00  i nabożeństwa będziemy się modlić w intencji wszystkich  chorych i udzielimy obecnym błogosławieństwa Najśw. Sakramentem.

 

  1. Wspólnota „Sychar” zaprasza na adorację w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Msza św. dla dzieci z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1  oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone medaliki i świece.

 

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Hospicja, natomiast taca w przyszłą niedzielę jak zwykle będzie przeznaczona na dokończenie renowacji ołtarza głównego.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Waldemar Majewski

          †      Helena Maruniak

          †      Andrzej Wawrzyniak

          †      Danuta Jaskulska

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…