ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W Kościele 2 lutego przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, które przypada zawsze czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. W polskiej tradycji zwane jest także świętem Matki Bożej Gromnicznej, na pamiątkę ofiarowania Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Tego dnia przychodzimy do kościołów ze świecą gromniczną. Gest poświęcenia świecy ma w Polsce bogatą i piękną tradycję.   W czasie obostrzeń sanitarnych świece zostały tylko pobłogosławione.

Msze Święte w czasie, których były poświęcone gromnice zostały  odprawiane o godz. 7:00,  9:00, 16:30   i wieczorem o godz. 18:00, a w Śliwniku o godz. 17:00. W tym dniu obchodziliśmy  również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. W ramach kazania został odczytany List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego  ks. Jacka Kicińskiego CMF Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.

Pamiętajmy o modlitwie  w intencji osób zakonnych. Natomiast taca przeznaczona została na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.