IV Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Tegoroczny Światowy Dzień Trędowatych obchodzony jest w czasie pandemii covid 19, która na rok sparaliżowała niemal cały świat. To szczególne doświadczenie pokazało nam, jak ważna i niezastąpiona jest pomoc sióstr zakonnych, misjonarzy i misjonarek w opiece nad chorymi. Dlatego w ostatnią niedzielę stycznia apelujemy o pomoc. Bądźmy świadkami Bożej Miłości na wzór licznych świętych, którzy poświęcili swoje życie dla ludzi dotkniętych trądem. Za każdą modlitwę oraz ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w czasie, których będą poświęcone gromnice będą odprawiane o godz. 7:00,  9:00, 16:30   i wieczorem o godz. 18:00, a w Śliwniku o godz. 17:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.   Prosimy o modlitwę  w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;

–   w piątek całodzienna adoracja oraz okazja do spowiedzi:  6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30;

– w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii. 

 

  1. Przypominamy, że od święta Ofiarowania Pańskiego rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w naszej diecezji.

 

  1. W sobotę wieczorem została odprawiona ostatnia Msza św. kolędowa, a za złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Wszystkich, którzy nie brali udziału we Mszy św. kolędowej zachęcamy do zabrania ze stolika z prasą tekstu modlitwy błogosławieństwa mieszkania i obrazka kolędowego, natomiast woda święcona znajduje się obok ołtarza Jezusa Miłosiernego i dokonanie poświęcenia.

 

  1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w przyszłą niedzielę w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

           †      Wiesław Góral

     Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…