III Niedziela zwykła -OGŁOSZENIA

 

 

1.Dzisiejszą niedzielę „Na mocy listu apostolskiego Aperuit illis, Papież Franciszek ustanowił  Niedzielą Słowa Bożego”. Dlatego zachęcamy, abyśmy każdego dnia sięgali po Pismo św., a przynajmniej w niedziele,  w domu poświęcili kilka minut na słuchanie samego Boga. Natomiast w zakrystii jest do nabycia „Ewangelia 2021”, w której znajdziemy Ewangelię na każdy dzień w krótkim rozważaniem w cenie 10 zł.

 

2.Jutro obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i apostołem narodów. 

3.W tym tygodniu patronują nam także:

  – we wtorek:  święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy  św. Pawła  Apostoła;

  –  w czwartek:  św. Tomasz z Akwinu, prezbiter, Doktor Kościoła,  dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów.              

4.Na Mszę św. kolędową o godz. 18:00 każdego dnia zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

 –  poniedziałek  –  os. Słoneczne  1 – 6

 –  wtorek       –  os. Słoneczne 7 – 12

 –  środa           –  os. Słoneczne  13 – 14

 –  czwartek    –  os. Słoneczne  15 oraz ul. Basztowa, Kozaka i Młynarska

 –  piątek        –  ul. I Armii, Andersa, Bema, Kasprowicza, Rynek, Piastowska

 –  sobota        – pl. Ewangelicki, Kościelny oraz ul. Muzealna, Ogrodowa,   Odrodzenia, Poprzeczna, Targowa, Sienkiewicza i Żeromskiego.

5.Informujemy o przebiegu uroczystości pogrzebowych bpa Adama Dyczkowskiego i bpa Antoniego Stankiewicza:

–  Msza św. żałobna w intencji śp. bp. Adama Dyczkowskiego dla duchowieństwa i wiernych świeckich z południowej części diecezji zostanie odprawiona w poniedziałek 25 stycznia o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Trumna z ciałem zmarłego pasterza zostanie wystawiona o godz. 9.00.

Natomiast uroczystości pogrzebowe śp. bp. Adama Dyczkowskiego  i śp. bp. Antoniego Stankiewicza odbędą się we wtorek, 26 stycznia  w Gorzowie Wlkp.  W kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski  o godz. 11:00 będzie Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego z homilią bp. Pawła Sochy.

Po Mszy św. – przejazd do katedry gorzowskiej i złożenie trumien w krypcie. Wtorkowa Msza św. pogrzebowa będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wlkp.

6.W naszym kościele Msza św. w intencji zmarłych Księży Biskupów: bpa  Adama Dyczkowskiego i bpa Antoniego Stankiewicza będzie   odprawiona we wtorek o godz. 9:00  –  zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.Mając na względzie bezpieczeństwo ludności zamieszkującej tereny przyległe do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Żagań oraz zapobieganie ewentualnym tragicznym wypadkom informujemy, że w Ośrodku Szkolenia Poligonowego – Żagań prowadzone będą strzelania dzienne i nocne amunicją bojową w terminie 18.01 – 31.12.2021 r.

        Powyższe strzelania stanowią duże zagrożenie zdrowia i życia osób, które zlekceważą zakaz   wstępu na teren poligonu.

 

Komendant

                  mjr Marek Drabek

 

8.W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                     Kazimierz Kujawa

                     Henryk Dudek

                     Ryszard Wojtkowiak

                     Henryk Ostrowski

              †       Marian Gurdziel

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…