II Niedziela zwykła – OGŁOSZENIA

1.Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który w poniedziałek rozpoczynamy prośmy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2.We czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Św.

3.W piątek przypada 35 rocznica śmierci sługi Bożego biskupa Wilhelma Pluty – pamiętajmy w modlitwie o jego beatyfikacji.

4.W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup

– czwartek:   św. Agnieszka, dziewica, męczennica.

5.Plan kolędy na najbliższy tydzień:

–   poniedziałek:     Henryków i ul. Owocowa;

–   wtorek:              ul. Kopernika, Podgórna, Rolna i Traugutta;

–   środa:                 ul. Czarnieckiego, Gdańska, Lotników, Piłsudskiego, Żagańska;

–   czwartek:          ul. Krasińskiego, Niepodległości i Sobieskiego;

–   piątek                 ul. Koszarowa, Odrodzonego Wojska Pol., Słowackiego, Willowa;

–   sobota:               ul. Konopnickiej i pl. Młodych.

6.Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 w kościele, szczególnie tych, którzy odeszli w ubiegłym roku.

7.W przyszłą niedzielę Kościół powszechny będzie celebrował już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.

8.Pod koniec grudnia Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał 100 tys. złotych, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym niedziela 24 stycznia będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”.  W jego ramach, po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć przy wyjściu   z kościoła ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych.

9.Początek obecnego roku naznaczony został wiadomościami o zakończeniu ziemskiej pielgrzymki biskupów związanych z naszą wspólnotą diecezjalną.

Dnia 10 stycznia odszedł do Pana bp Adam Dyczkowski, emerytowany biskup zielonogórsko-        gorzowski, a kilka dni wcześniej – 4 stycznia – pochodzący z naszej diecezji emerytowany dziekan Trybunału Roty Rzymskiej, bp Antoni Stankiewicz. Chcemy dziękować Chrystusowi,           za życie, powołanie i posługę obu następców Apostołów.

Z uwagi na stan pandemii i poważne ograniczenia w każdej parafii będą sprawowane Msze św. w duchowej łączności z liturgią pogrzebu  za śp. bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza, a wiernych o przyjmowanie Komunii św. w intencji zmarłych biskupów, których wspólnie polecamy Bożemu Miłosierdziu.

10.W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Zdzisław Pawlak

Renata Pigdanowicz

Bronisław Szuba

Antoni Matujzo

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…