II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – ogłoszenia

  1. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Natomiast  taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

 

  1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto w tym dniu zastanowić się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia oraz zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się nowym stworzeniem, powołanym do nowego, świętego życia.

 

  1. Nauka przed Chrztem św. – jedyna w tym miesiącu – dzisiaj o godz. 16:30 w kościele.

 

  1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace renowacyjne prowadzone jeszcze przy ołtarzu głównym i spłatę zaległości. Dlatego składamy serdeczne podziękowanie za każdą złotówkę składaną na ten cel na tacę.

 

  1. W związku z panującą „Pandemią” i zgodnie z decyzją Ks. Bpa Diecezjalnego uległa zmianie forma kolędy. Do tej pory to my przychodziliśmy do was z modlitwą i błogosławieństwem, natomiast teraz zapraszamy was do kościoła, a z powodu restrykcji tylko przedstawiciela każdej rodziny na Mszę św. o godz. 18:00 w dni powszednie w czasie, której będziemy modlić się za mieszkańców konkretnych ulic – zgodnie z grafikiem. Pozostałych członków rodzin zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. na kanale You Tube naszej parafii – będzie transmisja. Po zakończeniu liturgii zostanie poświęcony pamiątkowy obrazek kolędowy i woda do poświęcenia naszych mieszkań oraz będzie można zabrać tekst błogosławieństwa mieszkania.  

 

  1. Na Mszę św. kolędową w tym tygodniu zapraszamy do naszego kościoła na  18:00  przedstawicieli rodzin z następujących ulic:

–   poniedziałek: ul. Akacjowa, Kasprzaka, Kościelna, Kraszewskiego, Legnicka, Miłosza, Pogodna, Powstańców                                                            Warszawskich, Reja i Wesoła;

–   wtorek:    Nowa Kopernia i nowe ulice z Obrębu Nowa Kopernia oraz Kartowice i Polkowiczki;

– czwartek:   ul. 8 maja, 11 listopada, Hallera,  Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Kusocińskiego,                                            Mieszka I, Powstańców Śląskich,  Robotnicza i Wyszyńskiego;

–   piątek:     ul. 3-go Maja,  Dąbrowskiego, Sikorskiego, Spokojna, Waryńskiego i Wieniawskiego;

–   sobota:     ul. Krótka, Paderewskiego i Witosa.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności Bóg powołał do wieczności:

          †      Włodzimierz Kozieł

          †      Tadeusz Ochocki

          †      Henryk Pałasz

          †      Jan Górniak

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo