Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia

  1. Dzisiaj wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.  Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 

  1. Przed nami ostatnie godziny 2020 roku. W czwartek, w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się o godz. 17:00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

 

  1. W piątek „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,  a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W  Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak w każdą niedzielę – nie  będzie  tylko  Mszy św.  rano  o   7:00                                                                   
  •   Msza św. w szpitalu o godz. 7:30
  • a w Śliwniku o godz. 9:30 .      

 

  1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
  • nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 8:00 rano.

 

  1. Spotkanie zelatorek i zelatorów Żywego Różańca we wtorek o godz. 16:30 w kościele.

 

  1. W przyszłą niedzielę nauka przed Chrztem św. o godz. 16:30 w kościele.

 

  1. W tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Józef Wójcik

          †      Marian Fil

          †      Zofia Basta

          †      Wanda Matejkowska

   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…